SEGEM Eğitimleri

SEGEM Online Eğitimleri

Toplam 20 saat, soru çözümleri üzerinden interaktif konu anlatımlı video dersler. İşlenen konuların test uygulamaları, her konun özet konu açıklamaları SEGEM Sınavı Soru Bankası, Deneme Sınavları.

SEGEM Sınavı Hazırlık Eğitimi

video Dersler

Konu başlıklarına ayrılmış, sınav soruları üzerinden konu anlatım videoları.

konu Testleri

Sınav içeriğine göre oluşturulmuş, video eğitim sonrası konu testleri.

Özet Notlar

Sınav konularının özet açıklama notları.

Deneme Sınavları

SEGEM Sınavlı sorularından oluşan 50 soruluk 10 adet deneme sınavı.

Eğitimlere ders.ideaakademi.com e-öğrenme sistemi üzerinden kolayca katılabilirsiniz. Kaçırdığınız veya tekrar etmek istediğiniz dersi sınav gününe kadar dilediğiniz kadar izleyebilirsiniz. Canlı derslere PC, tablet ve telefonunuzdan rahatça ulaşabilirsiniz.

SEGEM Sınavı konu içeriklerine göre işlenen derslerde konun açıklamalı not ve sorularına e öğrenme sisteminden ulaşır dilediğiniz zaman sınava çalışabilirsiniz.

 

SEGEM Hakkında Sorular?

SEGEM Sınavı Hakkında Merak Edilenler

SEGEM EĞİTİMİNE NASIL KATILIRIM?

SEGEM Eğitimini satın aldığınızda; İDEAAKDEMİ e-öğrenme sisteminine talebiniz iletilecek, en kısa sürede kaydınız gerçekleştirilecektir. Kayıt sürecinde adınıza sistem tarafından oluşturulacak Kullanıcı Kodu ve Şifreniz ile birlikte sistem kullanımını anlatan rehber ve ders.ideaakademi linki mail adresinize gönderilecektir.

SEGEM Sınav Kapsamı Nedir?

SEGEM Sınavları 50 soru üzerinden çoktan seçmeli test usulüyle uygulanmakta, sınavda yanlış cevaplarınız doğru cevaplarınızı etkilememektedir. Sınavda başarılı sayılmanız için almanız gereken 60 puandır.

Teknik Personel Sınavı NEDEN Var?

Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri ve bankalar nezdinde sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. İlgili yönetmelik hükümleri gereği kişilerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.

SEGEM Sınavda Yanlış - Doğruyu Götürüyor mu?

Sınavda 50 adet çoktan seçmeli soru soruları çözen ve 100 üzerinden en az 60 alan aday başarılı sayılır. Sınav süresi 60 dakikadır. Yanlış işaretlenen sorular doğru sayısını etkilemez.

Corona Günlerinde SEGEM Nasıl Olacak ?

Binaya girişten başlamak üzere binadan çıkana kadar maske takılması zorunludur.
Maskenin ağız ve burnu örtecek şekilde takılması gerekmektedir. Maske, sınav süresi boyunca takılı
kalacaktır. Maskesini çıkaran kişinin sınavı sınav görevlileri tarafından iptal edilir ve kişi bina dışına
çıkarılır. Sadece, sınav görevlileri tarafından kimlik kontrolü yapılması amacıyla, maskenin çok kısa bir
süreliğine çıkarılması talep edilebilecektir. Bu durum haricinde, her zaman maskeler ağzı ve burnu
örtecek şekilde takılı kalacaktır.

SEGEM Sınav Soruları Hangi Konulardan Sorulur ?

Sigortaya Giriş, Sigortanın İşlevleri, Sigorta Sözleşmesi ve Sigortanın Tarafları, Sigortalanabilirlik Kavramı, Sigortanın Temel Prensipleri, Temel Reasürans Bilgisi, 5684 Sayılı Sigortacılık Kanununda Acenteler,  6102 Sayılı Türk Ticaret Kanununun Acentelere İlişkin Hükümleri (Birinci 
Kısım, 102-123 numaralı maddeler), Acentelerin Hak ve Yükümlülükleri, Türkiye’de Sigorta Uygulamaları, Aracıların Sistemdeki Yeri, Sigorta Fiyatlaması ve Banka Uygulamaları, Hasar, Sigortaya İlişkin Teknik Terimler, Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmelerine İlişkin Yönetmelik, Sigorta Sözleşmelerinde Bilgilendirmeye İlişkin Yönetmelik