Dijital WEB Danışmanlığı

Dijital WEB Danışmanlığı

IDEA Dijital Danışmanlık minimum bütçe maksimum müşteri için dijital pazarlama kanallarını araştırır, web tasarım sürecini planlar,  rakiplerinizden farklı yönlerinizi ön çıkaran web tasarım ve bütünleşik reklam çalışmaları yaparak işinizi büyütür.

Hizmetlerimiz Neler?

Sektör Araştırması

İnternette reklam vermek için gerçek potansiyel var mı varsa yoğunluğu ne kadar, reklam verilecek mecrada ne kadar bütçeye ihtiyacınız olacak?

Google Reklam

Google reklam danışmanı Google Ads reklam sistemi, Facebook – Instagram reklam ağı üzerinde çapraz sorgu araştırmaları yaparak işinize uygun en etkili ülke, bölge, şehirleri tespit ederek başarılı olabilmek için gerekli reklam bütçesi önerir.

SEO Yönetimi

SEO uzmanı tarafından anahtar kelime tespiti yapılır, anahtar kelimede rakip analizi ve strateji geliştirilir. Aylık planan yeni strateji haftalık, günlük plana bölünerek marka bilinilirliği artırılır, anahtar kelimelerde trafik artışı ve sıra yükselmeler optimize edilir.

Rakip Karşılaştırması

Potansiyel müşteri ne arıyor, ne istiyor? Rakibiniz buradan ne kadar pay alıyor, içerik alanlarından trafik sağlıyor Siz nerelere yatırım yapabilir, ne gibi içerik farklılaşması ile rekabetten ayrışabilirsiniz.

Video Reklamcılık

Ürün ve hizmetleri satın almaya teşvik edecek videoları youtube ve internet genelinde kullanıcılara ulaştırır.

YouTube Kanal

Özel hedef kitle raporuna göre örnek reklam modellemesi yapılarak bütçe ve süreç belirlenir. Youtube ve instagram sponsor reklam istatikleri eğitimi ve raporlaması verilir. Demografik yapıları ve kitle boyutu belli kullanıcıların ihtiyaçları için dikkat çekici görsel eşliğinde reklam yayına çıkılır.

Web tasarım için hangi kelimeler, müşterisi kim, rakipler ne yapmış, sektör liderleri araştırılır. Özel web tasarım veya hazır web site paketlerinin web site fiyatları açısından avantajına göre seçim yapılır web site örneği yapılır. Menü yapısı ve bu yapıya uygun özel içerik geliştirme, resim çekimi, video çekimi ve stok foto görsellerinin seçilmesi yapılır. Demo web şablonu sunumu sonrası müşteriyle birlikte son revizeler ve testler yapılarak web sitesi yayına çıkarılır.
WEB Site Tasarım

Yatırım Kuruluşları

Aracı Kurum, Portföy Yönetim Şirketleri, Yatırım Ortaklıkları, Leasing, Faktoring şirketleri kurumsal web siteleri içerik akışının belirlenmesi, rakip analizleri, sosyal medya yönetimleri.

Turizm

Turizm sektöründe hizmet veren, seyahat acenteleri, tur operatörleri, otel ve tatil köyleri, restoranlara özel kurumsal web tasarım, seo optimizasyon, app yazılım uygulamaları e-ticaret sistemlerinin kurulumu.

Sigorta & Emeklilik

Sigorta ve Emeklilik şirketlerinin kurumsal sitelerinde bulunması gereken mevzuat, tüketici ihtiyaçları, şirketin hizmetleri doğrultusunda dijital içerik oluşturma.

Kişisel Hizmetler

Doktor, Psikolog, Dişçi, Mimar, Avukat, Araç Kiralama, Emlak Danışmanlığı, Sigorta Broker Aracılığı; Taşımacılık, Dekorasyon gibi kişisel hizmetler sunmakta olan firmalarımızın sektör ve ihtiyaçlarına uygun tasarım ve özel dijital yönetim sistemleri, e-ticaret modelleri.

"Kurumunuz için en güzel web sitesi ."

Dijital Danışmanlık

Dinamik uygulamalar ve özgün pazarlama fikirleri ile özel web sitesi tasarımı. Kurumsal kimliğe uygun, talepleriniz doğrultusunda tema tasarımı ile web sitesi ile fark yaratma.

Web siteniz sınırsız kategoriler ve alt kategoriler eklemeni sağlar, oluşturacağınız kategorilerin altına istediğiniz kadar sayfa ve alt sayfalar ekleyebilirsiniz. 

Profesyonelce kurgulanmış tasarıma sahip olan internet siteleri ziyaretçiler tarafından olumlu izlenime sahip oldukları gibi Google tarafından da olumlu puanlar alırlar. Bunu sağlamanın birincil koşulu; kullanıcı dostu bir web sitesini kurgulamak ve kullanıcı alışkanlıklarını ön plana alarak kullanım kolaylığını sağlamaktır. Hem kullanıcı dostu hem de SEO uyumunu yakalayan tasarımlar sitenizin üst sıralarda yer almasını destekleyecektir. Bu sebeple, web tasarım işlemlerini yürütürken SEO kurallarından uzaklaşmamalı ve kullanıcıların beklentileri karşılanmalıdır. 

Kurumsal SEO, kurumsal alanda hizmet veren firmaların web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmesini sağlamak için yapılan teknik arama motoru optimizasyonu uygulamaları olarak tanımlanır. Yapılacak çalışmalar sayesinde hem markalar sitelerinde daha fazla ziyaretçi trafiği kazanacak hem de prestij açısından yükselişe geçeceklerdir. 

İnternet kullanıcıları da ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetleri nereden, nasıl ve ne zaman alabilecekleri
hakkında anlaşılır ve net bilgiler arıyor, bu sebeple kurum ve ürününüzün vitrini olan internet sitenizin sektörün bilgi kaynağı, danışmanı olması gerekmektedir.