IDEA Risk ve Yatırım Danışmanlığı

bES Fon Eğitimleri

Bireysel Emeklilik Ürünlerinde Plan ve Fon Dağılımı Konusunda katılımcının bilgilendirilmesi ve doğru tercihlere yönlendirilmesi, dağıtım kanallarının ekonomi, finans ve yatırım konusundaki, bilgi birikimi, finansal tecrübesi, ekonomik veri ve piyasa konjonktürüne ilişkin yapabildiği analizler ile birebir bağlantılıdır.

Finansal okur-yazarlık yeteneğinin gelişiminin desteklenmesi sayesinde, yaşanan finansal dalgalanma ve ekonomik konjonktürün sebep sonuç ilişkileriyle açıklanabilmesi ve buradan gelecek senaryoları yaratabilme ve bunları aktarabilme becerisini, Bireysel Emeklilik Aracılarına kazandırmayı amaçlamaktadır.

Finansal Dalgalanmaların Etkisi

BES Fon Getirileri

BES Fonlarının, sunmasını beklediğimiz yatırım performansının müşteriye doğru anlatılabilmesi için Finansal Danışmanın öncelikli olarak katılımcının dahil olacağı bireysel emeklilik sisteminin işleyiş kurallarını bilmeli, bireysel emeklilik hesabının yatırıldığı fonların yatırıma yönlendirildiği finans piyasaları hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

BES ve Birikimli Hayat Sigorta ürünlerinde satış yaparken, danışmanın konuya uzmanlığını ve bu ürünlerin satışında en önemli itiraz başlığı olan getiri şikayetlerini karşılamalarına yönelik donanım ve yetkinliklerini arttırmaktır.

BES Satış Ekibi gelişim Eğitimleri

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

BES Fon Türleri

BES fonlarının, sektör ve diğer yatırım enstrümanları ile karşılaştırılmasının yanında nitel ve nicel yönden analizini yapabilme.

Yatırım Danışmalığı

BES finansal danışmanın, finans piyasaları ve genel ekonomik görünüm ve ürünler hakkındaki bilgi düzeylerini arttırılabilmek, emeklilik ve hayat sigorta ürünlerinin müşteriye sunumu ve satış becerisini edindirmek.

BES Fon Mevzuatı

BES Fonları türleri, grupları, riskleri, performansı, karşılaştırma analizleri, BES Fonlarının Yatırım Aracı Olarak Kullanımı

Finansal Planlama

BES katılımcısına finansal planlama perspektifi sunabilme, yatırım planlaması yaparken, katılımcının olası ihtiyaçlarını öngörerek şirketiniz ürünlerinin bu gereklilikleri gidereceği hususunda, ikna kabiliyetini geliştirme,

Finans Teorisi

İster aktif portföy yönetimiyle hayatınızı kazanın, isterseniz varlıklarını yönetmek zorunda olan insanlara danışmanlık yapın, bilmeniz gereken dört yapı söz konusudur; Risk ve Getiri arasındaki İlişki, Piyasaların Tarihi, Yatırım Psikolojisi ve Yatırım İşlemlerinin Kurumsal İlişkiler Ağı.

BES Vergi Uygulamaları

BES Fonlarının getirilerinde uygulanan vergisel teşvikler. Sermaye piyasalarında yer alan yatırım ürünleriyle BES ürünlerinin vergisel yönden karşılaştırmasının yapılabilmesi. İşlem maliyetleri ve vergi maliyetleri açısından BES ve Hayat Sigortası ürünlerinin avantajlarının satış kapama, tutundurma açısından kullanımı.

Referanslar

Eğitimi programları çerçevesinde Emeklilik Sektöründe iş ortaklığı yaptığımız paydaşlarımız;

Allianz Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Acente Kanalı BES Lisanslama Eğitimi, BANKA Kanalı BES Lisanslama ve Ürün Eğitimleri. Finansal Piyasalar, Finansal Analiz, Yatırımcı Okulu, Eğiticinin Eğitimi

Met Life Emeklilik ve Hayat A.Ş.

BES Lisanslama Sınavı Eğitimleri, BES ve Hayat Sigortacılı Gelişim Eğitimleri. Banka Kanalı, Acente Çağrı Merkezi

N&N Emeklilik ve Hayat A.Ş.

BES Lisanslama Sınavı Eğitimleri, Fon ve Finans Eğitimleri, Yatırım Danışmalığı, Satış Becerileri Arttırma. Banka Kanalı, Acente, Çağrı Merkezi

Ziraat Emeklilik ve Hayat A.Ş.

BES Lisanslama Sınavı Eğitimleri, Satış- Liderlik Eğitimleri. Banka Kanalı

Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş.

BES Lisanslama Sınavı Eğitimleri

Aegon Emeklilik Ve Hayat A.Ş.

BES Lisanslama Sınavı Eğitimleri, Temel ve İleri Düzey Satış Pazarlama Eğitimleri, Finansal Yatırım Uzmanlığı. Banka, Direkt Satış, Acente.

AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.

BES Lisanslama Eğitimleri. Banka Kanalı

Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.

BES Lisanslama Sınavı Eğitimleri. Banka BGDA ve Direkt Satış Kanalı

Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş.

BES Lisanslama, BES Mevzuatı, Çağrı Merkezleri BES Fonları Eğitimleri

Cardif BNP Emeklilik Ve Hayat A.Ş.

Acenteler Kanalı BES Lisanslama Sınavı Eğitimleri. Lisanlama odaklı Koçluk ve Eğiticinin Eğitimi. Banka Yetkilileri ve Bölge Yöneticileri

Vakıf Emeklilik Ve Hayat A.Ş.

BES Lisanslama Sınavı Eğitimleri. Banka Kanalı

AXA Hayat ve Emeklilik A.Ş.

BES Lisanslama, BES Gelişim Koçluğu. Acente, Acenete Temsilcileri